Energoregion 2020 má nové vedení a také představil malou komunální techniku pořízenou z daru Nadace ČEZ

IMG_7054

Hrotovice – Starostové, starostky a zástupci 130 obcí ze sdružení Energoregion 2020 se sešli ve čtvrtek 26. ledna v Hrotovicích na volební valné hromadě.

Zvolili si na další čtyři roky Radu Energoregionu a také představili malou komunální techniku, kterou nakoupili z daru Nadace ČEZ. Po zasedaní se sešla nově zvolená Rada Energoregionu 2020 a zvolila nového předsedu. Vladimír Měrka vsouvislosti sukončením činnosti ve funkci starosty města Náměšť nad Oslavou předal pomyslné žezlo Vladimíru Korkovi, starostovi Višňové (Znojemsko). Ten byl dosavadním místopředsedou Energoregionu 2020. Do pozice místopředsedů byl zvolen starosta Nové Vsi Ladislav Horák a starosta Náměště nad Oslavou Jan Kotačka.

Zasedání se zúčastnil předseda Senátu Miloš Vystrčil, senátorka Hana Žáková, hejtman Jihomoravského kraje Jan Grolich, náměstkyně hejtmana Kraje Vysočina Hana Hajnová, předseda Energetického Třebíčska Vítězslav Jonáš, předseda Okresní hospodářské komory Třebíč Petr Šmejkal, generální ředitel EDU II Petr Závodský a předsedkyně Ekoregionu 5 Petra Jílková.

Malý traktor, křovinořez, pily – to jsou noví pomocníci v obcích

Energoregion 2020 také představil malou komunální techniku. Zahradní techniku za 3 miliony korun získaly obce sdružené v Energoregionu 2020 díky sousedství s Jadernou elektrárnou Dukovany. Své nové přírůstky a pomocníky vúdržbě zeleně a veřejných prostranství představily Hrotovice, Nová Ves, Náměšť nad Oslavou a Oslavany.

Na každou obec přijde řada jednou za tři roky. Peníze Energoregion 2020 rozděluje podle přesně stanoveného systému, na kterém se obce dohodly. Péče o veřejný prostor a zeleň v obcích patří mezi hlavní vizitky obcí. Na tyto práce je zapotřebí malá komunální technika, některou pořizují obce právě z peněz poskytnuté Jadernou elektrárnou Dukovany.

Tímto způsobem se společnost ČEZ, Jaderná elektrárna Dukovany, podílí na rozvoji a údržbě veřejného prostoru sousedících obcí. Trvalá podpora přináší jasný vzkaz o dobrém sousedství.

Energoregion 2020 sdružuje 130 obcí ve 20 km pásmu kolem Jaderné elektrárny Dukovany. Dotace je poskytnuta vždy jedné třetině obcí vpořadí, které bylo schváleno Radou Energoregionu.

Celá tisková zpráva zde ke stažení (PDF).

unnamed-2 unnamed